Forum
Profil
 
Wyszukaj
Problemy z zalogowaniem
Analityk
Postów: 2
Punkty: 41
1. Moje hasło nie działa!

Jeżeli podczas podejmowanej próby logowania się otrzymujemy informację, że hasło jest nieprawidłowe lub że rejestracja w serwisie została wyłączona przez administratorów, należy:
- powtórnie dokładnie wpisać otrzymany login i hasło, pamiętając że wielkość liter także ma znaczenie podczas logowania,
- odzyskać hasło za pomocą formularza odzyskiwania hasła: http://analitycy.org/index.php?mod=sendpassword
- w pierwszej kolejności po otrzymaniu e-maila z odzyskanym hasłem należy aktywować konto, klikając na link zawarty w treści e-maila, a dopiero potem zalogować się otrzymanymi danymi. Aktywacja konta PRZED podjęciem próby logowania jest niezbędna do zalogowania się do serwisu!
- jeśli e-mail aktywacyjny nie przychodzi na zarejestrowany w serwisie adres dłużej niż 10 minut należy skontaktować się z administratorami serwisu, wysyłając e-mail na adres: analitycy@ostroleka.po.gov.pl bądź korzystając z formularza kontaktowego ze strony głównej portalu (uwaga, ilość znaków z formularzu ograniczona!).

2. Podczas logowania się otrzymuję informację, że serwis posiada niezaufany certyfikat bezpieczeństwa.

- w takim przypadku należy zaakceptować certyfikat i dodać witrynę do zaufanych w opcjach przeglądarki.

3. Przy próbie zalogowania się i przejścia do innej strony, następuje natychmiastowe i automatyczne wylogowanie się z serwisu.

Ze względu na powtarzające się problemy z logowaniem, zgłaszane przez użytkowników łączących się z serwisem za pośrednictwem jednej z sieci służbowych, poniżej przedstawiamy podstawowe informacje niezbędne do wykluczenia problemu po stronie konfiguracji sprzętowej użytkownika.

W celu sprawdzenia, czy za problem odpowiadają ustawienia przeglądarki internetowej należy:
- podjąć próbę zalogowania się z innej przeglądarki niż używanej do tej pory,
- poziom zabezpieczeń użytkowanych przeglądarek należy ustawić standardowo na "średni" (o ile ustawiony jest inny),
- ustawić akceptację ciasteczek cookie,
- ze względów bezpieczeństwa logowanie do naszego serwisu ma wymuszone szyfrowanie HTTPS/SSL. Przeglądarkę należy skonfigurować tak, aby akceptowała ona przekierowania i szyfrowanie HTTPS/SSL, np.
* Mozilla Firefox - zaznaczone w Opcje>Zaawansowane>Szyfrowanie opcje „Włącz obsługę SSL” oraz „Włącz obsługę TSL”,
* Internet Explorer - zaznaczone opcje "Użyj SSL" i 'Użyj TLS" w Opcje>Zaawansowane>Ustawienia.
- adres serwisu powinno się także dodać do witryn zaufanych.

Obserwacja logowań użytkowników do serwisu oraz powtarzalność zgłoszeń problemów dla konkretnej sieci służbowej prowadzi jednak do refleksji, że odpowiedzialność za problemy z zalogowaniem się leży po stronie zabezpieczeń systemu (firewall, antywirus, etc.) lub konfiguracji sieci internetowej, użytkowanej do łączenia się z serwisem. Wszyscy zgłaszający problem użytkownicy poproszeni o testowe zalogowanie się na to samo konto spoza dotychczasowej sieci poinformowali, że logowanie to odbyło się bez problemów.
Po wykluczeniu problemu po stronie konfiguracji przeglądarki, w celu zalogowania się do serwisu zalecamy zgłoszenie problemu do administratorów własnej sieci.

4. Inny problem:

- w razie problemów innych niż opisane, prosimy o kontakt z administracją serwisu pod adresem: analitycy@ostroleka.po.gov.pl bądź korzystając z formularza kontaktowego ze strony głównej portalu (uwaga, ilość znaków z formularzu ograniczona!). W e-mailu prosimy o podanie loginu użytkownika oraz o możliwe dokładne opisanie problemu, w celu zdiagnozowania jego przyczyny.

Dziękujemy!
Offline
Profil
Wiadomość